Vojtíšek je skoro pětiletý chlapeček, o kterého jeho maminka pečuje sama. U maminky v bříšku byl zcela bez obtíží a až na lehkou těhotenskou cukrovku byly nejlepší výsledky. Při vyvolávaném porodu, který nakonec po více než devíti marných hodinách skončil císařským řezem, se zjistilo, že Vojta je nejen mnohem větší, než lékaři předpokládali, ale má také omotaný pupečník kolem krku. Na svět tak přišel úplně modrý, silně přidušený a plný plodové vody. Časem se ukázalo, že Vojta trpí mentální retardací v oblasti řeči a lehké motoriky, hypotonií kloubů a svalstva, ve dvou a půl letech se navíc potvrdil i dětský autismus.
Lukášek se narodil s nemocí motýlích křídel. Po narození mu chyběla na obou nožičkách kůže od lýtek dolů a další puchýřky přibývaly. Období, které má být spojené s láskou a radostí z nového života, tak pro rodiče znamenalo nepředstavitelný stres, bolest a slzy. Ve specializovaném EB Centru v Brně se setkali s pacientskou organizací DEBRA ČR, která se stala pro rodinu velkou oporou. Pomohla najít cestu postupného smiřování se s realitou a pomáhá i prakticky, např. s nákupem potřebného množství dezinfekcí, hojivých gelů a ošetřovacího materiálu, které jsou to nejdůležitější pro Lukáškovo ošetřování.
Rozárka se řízne vždycky, když už šikanu spolužaček z vedlejší třídy nemůže snést, ale před rodiči to úzkostlivě tají. Adam se bojí, že jestli vylítne od zkoušek, nebude mít jeho život už žádné směřování a smysl. Pája se po odchodu táty z domu za „novou tetou“ úplně uzavřel a nic už mu nedává smysl, začíná přemítat o sebevraždě. Každý měsíc se na Lince bezpečí sejde 10 000 dětských příběhů. Konzultanti řeší s dětmi třeba ta trápení, se kterými se bojí svěřit svým rodičům, protože mají strach z jejich reakce. „Děkuji, že jste mne brali vážně… brečela jsem, že někoho zajímá, jak mi skutečně je…” I taková zpětná vazba se schází na Lince bezpečí. V posledních letech skokově přibývá dětí, které se sebepoškozují nebo myslí na sebevraždu. V těch nejzávažnějších případech Linka spolupracuje s Toxikologicko-informačním střediskem a záchrannou službou. Pomozte nám zajistit fungování Linky bezpečí, na kterou se děti a dospívající mohou obrátit 24/7 zcela zdarma. Využít ji mohou i při čekání na objednání k dalším specialistům péče o duševní zdraví.
Jak se dařilo jednotlivým projektům
Pomáháte srdcem spolu s námi. Takovéto jsou finální výsledky vašeho hlasování.
Tento projekt probíhá ve spolupráci s našimi dodavateli
Jste členem ROSSMANN CLUBu a chcete pomáhat?
Abyste se mohli do hlasování zapojit, potřebujete mít staženou aplikaci ROSSMANN CLUB ve svém mobilním zařízení. Vždy zkontrolujte, že je vaše mobilní zařízení připojené k internetu.
KDE SRDCE UŽ POMOHLO
Podívejte se, kam již směřovala naše společná pomoc. Brožura ke stažení zde.
Podívejte se na naše video.