Tanečním krokem
Sdílet na FacebookuV otevřených botách chodidla lépe dýchají, jsou ale také vystavována prachu ulic a slunci. Plosky pak rychle ztrácí přirozenou vlhkost a bez vhodné péče se dříve či později objeví pnutí a zrohovatělá kůže. Ztvrdlým patám se přitom dá lehce předcházet, pokud víte, jak na to.
Poctivě obrušujte
Nejdůležitější je pravidelné odstraňování zrohovatělé vrstvy pemzou nebo specializovanými pilníky na chodidla. Jde to snáze, pokud je kůže nohou trochu změklá, takže si dopřejte lázeň anebo obrušováním zakončete sprchování. Pořídit si můžete i elektrický pilník na chodidla, který práci odvede za vás. V nabídce drogerií najdete rovněž jeho voděodolnou variantu vhodnou do sprchy. Na hrubší otlaky skvěle fungují seřezávačky kůže a jemná struhadla. S nimi se ale musí zacházet velmi opatrně, abyste se nezranili.
Udržujte vlhkost
Pro lepší hydrataci a rychlejší obnovu popraskané kůže je třeba chodidla pravidelně promazávat specializovanou kosmetikou s hygroskopickými složkami, které na sebe vážou vlhkost. Takové péče nejčastěji obsahují glycerin, sodnou sůl kyseliny hyaluronové nebo ureu, jež v kůži uzamykají velké množství vody.
4 zázraky
- Speciální masky s obsahem urey a glycerinu se postarají o bleskovou obnovu suché pokožky a zlepšení stavu ztvrdlých pat. Natahují se jako ponožky a doba působení nebývá delší než 20 minut.
- Solná koupel nohou slouží k okamžité hydrataci. Sůl totiž pomůže zadržet vodu v hlubších vrstvách kůže. Stejnými nosiči vlhkosti jsou i některé oleje, zejména arganový, mandlový nebo olivový.
- Měkký došlap si budete užívat déle, když každý den ve sprše dopřejete chodidlům pár minut peelingu.
- Plosky nohou se v obuvi ze syntetických materiálů více potí a zapařování urychluje rohovatění kůže. Zvažte tedy výměnu botek.
Více informací v našem novém magazínu Life.